Vores team

vælg afdeling

Direktion

Claus Tobler

Direktør

28 89 60 59
[email protected]

Charlotte D. Tobler

Vicedirektør

22 32 58 03
[email protected]

Malene Nielsen

Daglig leder

31 10 54 02
[email protected]

Administration

Kerstin B. Bisgaard

Bogholder

89 93 40 50
[email protected]

Louise Kjærside Nielsen

Regnskabsassistent

89 93 40 50
[email protected]

Mette Ulnits

Afdelingsleder Sagsadministrationen

30 43 10 01
[email protected]

Tina Skovby

Socialrådgiver

30 31 20 86
[email protected]

Joan Dejgaard

Socialrådgiver

29 33 70 40
[email protected]

Martin Gin Dichmann Bille

KOMMUNIKATION OG MARKETING

60 19 51 18
[email protected]

Anders Kylkjær

IT-ansvarlig

[email protected]

Pædagogisk udvikling og koordinering

Majbritt Højgaard Larsen

Afdelingsleder for pædagogisk udvikling og koordinering

[email protected]

Hanne Schmidt

Pædagog

[email protected]

Gunhild Møller Kristensen

Pædagog

Bo-del

Trine Vilhelmsen

Bo-underviser

[email protected]

Susanne Andersen

Bo-underviser

[email protected]

Køkken, service og butik

Karen Marie Bonde

Faglærer
Køkken, service og butik

[email protected]

Peder Nygaard Bang

Faglærer
Køkken, service og butik

[email protected]

Winnie Stensgaard

Piccoline

[email protected]

Landbrug

Enok Linde

Afdelingsleder
Landbrug

[email protected]

Thorkild Gjaldbæk Nielsen

Faglærer
Landbrug

[email protected]

Samantha Adamson

Faglærer
Landbrug

Albertine Jacoba Davelaar

Faglærer
Landbrug, heste

Gitte Kirstine Risager

Faglærer
Landbrug, heste

EV-Ringkøbing og HÅNDVÆRK

Arne Gade Jørgensen

Afdelingsleder EV-Ringkøbing & håndværk

54 58 41 15
[email protected]

Aksel Bisgaard

Faglærer
Håndværk

[email protected]

Søren Silberg Jensen

Faglærer
Håndværk

[email protected]

Sanne Seerup

Produktionsmedarbejder

Allan Bundgaard

Produktionsmedarbejder

Corina Lydersen

Projektmedarbejder

[email protected]

Viggo Pedersen

Pedel

Vasile Luca

Pedel

[email protected]

EV-Innovest

Henriette Toftgaard

Afdelingsleder Innovest

61 37 69 00
[email protected]

Karin Hyldgård Jørgensen

Kantineassistent

[email protected]

Heidi Nisgaard

Kantineassistent

[email protected]

Avatar - Erhvervsskolen Vestjylland

Valeriia Miahka

Kantineassistent

Bestyrelse

DSI Erhvervsskolen Vestjylland

Hans Christian Tylvad

Bestyrelsesformand

Landmandsuddannet

Nuværende: Selvstændig Landmand, diverse bestyrelsesposter

Relevant erfaring: Bestyrelsesarbejde, Virksomhedsdrift.

Martin Aagaard Poulsen

Bestyrelsesmedlem

Cand. Medicin. Speciallæge i Almen Medicin.

Nuværende: Leder af Helsecenter midt 2015-2018

Relevant erfaring: 2008-15. Praktiserende læge i Norge.

Nikolaj Bjerre Thybo

Bestyrelsesmedlem

Uddannet revisor

Nuværende: Adm. Direktør Skjern Paper

Relevant erfaring: Virksomhedsdrift, bæredygtighed, CSR.

Erling Bonde

Suppleant

Landmandsuddannet

Nuværende: Selvstændig Landmand

Relevant erfaring: Virksomhedsdrift, bestyrelsesarbejde.

Fonden Erhvervsskolen Vestjylland

Kristian Ahle

Bestyrelsesformand

Landmandsuddannet

Nuværende:
Selvstændig Landmand, bestyrelsesarbejde.

Relevant erfaring:
2002-18. Kommunalt Byrådsmedlem og udvalgsformand.

Inge Marie Vestergaard

Bestyrelsesmedlem

Uddannet socialrådgiver

Nuværende: Bestyrelsesarbejde

Relevant erfaring: 2007 – 18. Handicap- og psykiatrichef i Ringkøbing-Skjern Kommune.

Hanne Schmidt

Bestyrelsesmedlem

Uddannet pædagog

Nuværende: Fonden Erhvervsskolen Vestjylland

Udpeget som medarbejderrepræsentant i bestyrelsen.